Menu
Jak Się Skupić

Jak Się Skupić

Zbyt często wszystkie nasze zasoby życiowe marnowane są na rzeczy nieistotne. Jednym z problemów jest to, że małe “pożary”, minikryzysy “krzyczą” o wiele głośniej niż nasza praca.

W filmie American Gangster znajdziemy świetny cytat, w którym postać Denzella Washingtona, Frank Lucas, mówi, że „Najgłośniejszy człowiek w pokoju to najsłabszy człowiek”. To samo dotyczy projektów. Najgłośniejszy projekt jest najmniej ważny. Oto jak skupić się na cichych i ważnych rzeczach w naszym życiu.

Po pierwsze, warto cofnąć się o krok. Usunąć wszystko z naszej głowy. Trudno jest skupić się na tym, co ważne, gdy w twojej głowie biega tysiąc małp. Poświęć trochę czasu na odpoczynek. Zrób sobie tydzień, dzień, a nawet poranek i oceń, co dzieje się w twoim życiu. Pamiętaj – warto odnaleźć to, czego chcesz od życia. Wygeneruj pomysły na to, co Cię tam zaprowadzi i emocjonalnie oderwij się od bałaganu, który chce pochłonąć Twój czas i energię.

Priorytety

Kiedy już ustalisz swoje priorytety, nadszedł czas, aby skupić się na ważnych, istotnych zadaniach. Rzeczach oraz ludziach, którzy pomogą przenieść Twoje życie na wyższy poziom. Usiądź wygodnie i zadaj sobie kilka pytań. Jakie prace, jakie zadania przyniosą największy zwrot w realizacji moich celów w dłuższej perspektywie? Co jest dla mnie najważniejsze, jeśli chodzi o lepsze życie? Spośród osób, które znam, kto pomaga mi iść naprzód i kto trzyma mnie w tym samym miejscu?

Teraz, gdy masz już całkiem niezły pogląd na to, co prowadzi Cię dokąd chcesz się udać i co Cię gnębi lub ciągnie w dół, nadszedł czas, aby wyciąć wszystkie negatywne śmieci ze swojego życia. Przestań wykonywać pracę, która nie ma znaczenia, lub przynajmniej zminimalizuj ją i upewnij się, że najpierw wykonasz ważną pracę. Przestań spędzać czas i energię na skupianiu się na celach i wartościach, które nie są zgodne z tym, kim chcesz być. Polubownie zerwij więzi z ludźmi, którzy trzymają cię w tym samym miejscu lub próbują zrobić z ciebie coś, czym nie chcesz się stać. To jest najtrudniejsza część.

Skupienie się na podstawach jest dość proste. Sprowadza się po prostu do zidentyfikowania tych niezbędnych rzeczy i odcięcia wszystkiego innego z twojego życia. Jest prosty, chociaż nie jest łatwy, ale opisuje większość ważnych rzeczy w życiu. Musisz zadać sobie pytanie – co będzie bardziej bolesne w dłuższej i krótkiej perspektywie, podejmując trudne wybory, czy pozostając w tym samym miejscu na zawsze?

Więcej na https://virgobooks.pl/blog/poznaj%C4%85ce-cia%C5%82o-i-focusing-w-praktyce-ustawie%C5%84-systemowych-n436

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024