Menu
filtracja wody kranowej

Woda butelkowa – jak zaoszczędzić?

Człowiek składa się w około 70% z wody, która jest podstawowym składnikiem wszystkich tkanek w ciele ludzkim. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. W sklepach dostępne są różne rodzaje wody butelkowanej, różne pojemności, każdy znajdzie tak naprawdę coś dla siebie.

Zakup wody butelkowanej nie wydaje się kosztowny, przecież litr kosztuje około 1,50 zł, jednak przy obecnie szalejących cenach i rosnącej inflacji, każdy szuka źródła oszczędności. Dodatkowo jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem i zaczynany zauważać, że tony plastiku wcale nie służą naszej planecie. To co kiedyś wydawało się innowacyjne i wygodne teraz zaczyna po prostu przeszkadzać. Warto poszukać alternatywę, która nie dość, że będzie korzystna dla środowiska to jeszcze pozwoli nam zaoszczędzić. Po przeliczeniu kosztów zakupu wody butelkowanej na 1000 litrów, przy cenie 1,50 zł za litr koszt wzrasta do niewyobrażalnych rozmiarów. Jeden kubik, czyli 1000 litrów, wody kranowej zależnie od regionu kosztuje około 15,00 zł. Tutaj chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Czy woda kranowa w ogóle nadaje się do spożycia?

Woda z kranu jest zwykle wodą twardą, co oznacza, ze jest wysokomineralizowana, więc poniekąd korzystna dla naszego zdrowia. Jednak “kranówka” zawiera też sporo kamienia, który gołym okiem możemy zobaczyć na dnie czajnika. Ze względu na ten kamień wielu z nas boi się pić wodę z kranu.

Domowa filtracja wody kranowej

Żeby zyskać pewność, że pijemy oczyszczoną “kranówkę” warto zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący Dafi. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych jednorazowo, później wystarczy dokupować wkłady filtrujące za kilka złotych, które pozwalają przefiltrować 200 litrów wody. Dzbanek zaopatrzony jest w filtr węglowy, który doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia i poprawia smak wody. Dostępne są również filtry magnezowe, które oprócz tego, że oczyszczają wodę, to dodatkowo zwiększają dawkę minerałów.

Czy opłaca się filtrować wodę w domu?

Po przeliczeniu na 1000 litrów wody widać ogromną różnicę. Koszt 1000 litrów wody butelkowanej to około 1500,00 zł plus ogromna ilość plastikowych butelek do wyrzucenia. Koszt 1000 litrów wody przefiltrowanej dzbankiem Dafi to: 15,00 zł za kubik wody plus 5 sztuk filtrów węglowych w cenie około 10 zł/szt co razem daje 65,00 zł. Dodatkowo należy policzyć jednorazowy wydatek na dzbanek – około 20,00-30,00 zł. Widać różnicę prawda?

Jak butelkować wodę z filtra?

No właśnie, woda filtrowana w domu ze szklanki, wiadomo. Ale co zrobić, gdy idziemy na spacer czy pobiegać? Jak zabrać ze sobą dzbanek? Nie da się. Producent wyszedł na przeciw takim potrzebom i wyprodukował butelki wielokrotnego użytku.

Butelki Dafi mają ergonomiczny kształt i są poręczne. Wyposażone są w filtr, jednak tak naprawdę nie musimy z niego korzystać, wystarczy przelać przefiltrowaną w domu wodę. Idealne na wyjście z domu, mogą być noszone w plecaku czy torebce, nie przeciekają. Są doskonałym odpowiednikiem jednorazowych butelek.

Szukając oszczędności w tych trudnych dla nas czasach warto pomyśleć o zakupie produktów filtrujących Dafi. Koszt bardzo szybko się zwróci, a my będziemy mogli dalej dbać o nasz organizm odpowiednio go nawadniając. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://dafi.pl/blog/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024