Menu
sposoby na przesuszone dłonie

Domowe sposoby na przesuszone dłonie

Pękająca oraz przesuszona skóra na dłoniach to problem, który dotyczy wielu osób. Bardzo często nasila się jesienią i zimą. Zazwyczaj by je zregenerować nie wystarczy jedynie krem. Domowe sposoby na przesuszone dłonie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Przyczyny przesuszonej skóry rąk

Do przesuszenia dłoni przyczynia się wiele czynników zewnętrznych. Częste mycie to także jeden z elementów, który bardzo ją przesusza. Zaraz po umyciu rąk należy zastosować krem. Jednak wiele osób o tym zapomina. Istnieje wiele przyczyn suchych dłoni. Można do nich zaliczyć również cukrzycę i niedoczynność tarczycy. Najczęściej do przesuszenia dłoni dochodzi podczas zaburzenia płaszcza lipidowego. Płaszcz lipidowy jest to niewidoczna, tłuszczowa powłoka chroniąca ręce przed działaniem czynników zewnętrznych. Mycie rąk płynami zawierającymi alkohol, częsta dezynfekcja, kontakt dłoni z wszelkiego rodzaju detergentami, czy też zmienne warunki atmosferyczne przyczyniają się do tego, że nasze dłonie są przesuszone i wymagają jeszcze większej pielęgnacji.

Pielęgnacja dłoni – domowe sposoby

Wysuszone, popękane dłonie wymagają intensywnej pielęgnacji, dlatego też oprócz kremów do rąk zaleca się zastosowanie masek mocno nawilżających.  Bardzo dobrej jakości maseczki regenerujące oraz nawilżające do rąk, jak również peelingi można przygotować ze składników znajdujących się w każdej kuchni.

Jedną z najbardziej popularnych maseczek jest kompres w postaci oleju kokosowego. Bardzo prosty sposób na bogatą w kwasy tłuszczowe maskę regenerującą. Olej kokosowy najlepiej nałożyć na noc po czym włożyć bawełniane rękawiczki.

Kąpiele dla dłoni

Kolejnymi, domowymi i skutecznymi sposobami na silną regenerację są kąpiele w siemieniu lnianym oraz te z oliwy z oliwek. Kąpiel wykonana w roztworze z siemienia lnianego to ulga dla wysuszonych dłoni. Bogactwo w białka, witaminę E, nawilżający śluz oraz kwasy tłuszczowe to silna dawka regeneracji na dłonie, które zostały mocno przesuszone podczas na przykład dezynfekcji.

Oliwa z oliwek – maska i peeling

Jedną z cieszących się ogromnym powodzeniem maską jest ta przygotowana z 3 łyżek oliwy oraz płynnego żółtka. W celu przygotowania jej należy podgrzać trzy łyżki oliwy, po czym dodać do nich płynne, surowe żółtko. Następnie nałożyć maseczkę na dłonie, owinąć ręcznikiem, odczekać 20 minut, po czym spłukać.

Kolejnym sposobem na szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni jest przygotowanie peelingu z cukru oraz oliwy z oliwek. Jest to bardzo popularny i lubiany sposób na regenerację skóry na tej części ciała. Żeby przygotować peeling potrzebujemy jedynie cukru oraz oliwy z oliwek. Tak przygotowany peeling zetrze martwy naskórek, natomiast oliwa z oliwek skutecznie nawilży i natłuści skórę. Żeby przygotować maskę potrzeba 5 ml oliwy z oliwek oraz łyżki cukru. Składki mieszamy, wcieramy w skórę dłoni, zostawiamy na chwilę, następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Regeneracja dłoni

Jednym z domowych sposobów na regenerację dłoni jest również kąpiel w wodzie z ziemniaków. Do tego celu można użyć wody po ugotowanych ziemniakach. Moczymy dłonie w wodzie na około 7 minut, następnie myjemy je letnią wodą, osuszamy i wklepujemy krem regenerujący.

Gdy skóra dłoni wymaga bardzo silnej regeneracji można do tego celu użyć również wody z siemienia lnianego, lub też krochmalu. W celu przygotowania krochmalu mieszamy jedną łyżkę maki ziemniaczanej z jednym litrem wody. Z kolei, żeby przygotować kąpiel w siemieniu lnianym należy do jednego litra wody dodać dwie łyżki siemienia lnianego.  W tak przygotowanych kąpielach moczymy dłonie przez około 7 minut, po czym osuszamy i smarujemy na przykład kremem nagietkowym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024