Menu
wygodna poduszka

Odkryj tajemnice wygodnej poduszki dla lepszego snu

Wygodna poduszka jest bardzo ważnym elementem każdego łóżka i Ty również musisz ją mieć! Komfort spania na poduszce zależy oczywiście od wielu czynników, takich jak materiał, z którego jest zrobiona, jej wielkość i wysokość. Poniżej przedstawimy elementy, na które musisz zwrócić uwagę, kupując idealną dla siebie poduszkę. Jeśli jesteś tego ciekawy, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Wygodna poduszka – poznaj jej cechy!

Obecnie na rynku dostępnych jest całe mnóstwo różnych poduszek, a każda z nich wyróżnia się czymś innym. Na co zwrócić uwagę, kupując idealną poduszkę dla siebie?

  • dobór materiału – pierwszym krokiem do wyboru idealnej dla siebie poduszki, jest dobór odpowiedniego materiału. Naszym zdaniem najlepsze poduszki to takie, które są hipoalergiczne i łatwe w czyszczeniu. Popularnym materiałem, który spełnia te kryteria, jest poliuretan, lateks oraz mikrofibra.
  • wysokość poduszki – bardzo ważne przy wyborze doskonałej poduszki, jest również zwrócenie uwagi na jej wysokość. Nie może być ona zbyt płaska ani zbyt wysoka, ponieważ spanie na takiej powierzchni może powodować nieprzyjemne dolegliwości bólowe w ramionach, barkach, szyi i plecach. Dobierz odpowiednią poduszkę do pozycji, w której śpisz. Jeśli najlepiej Ci się odpoczywa na plecach, to Twoja poduszka powinna być niższa, aby utrzymać naturalną krzywiznę szyi przez całą noc. A może wolisz spać na boku? Wtedy wybierz taką wysokość poduszki, która będzie idealnie wypełniać przestrzeń między głową a ramieniem, tak aby Twoja głowa leżała płasko.
  • twardość poduszki – poduszki, podobnie jak materace, mają różne rodzaje twardości. Wyróżnić można bardzo miękkie poduszki, te o średniej miękkości oraz twarde powierzchnie. Twoja poduszka nie powinna być ani zbyt miękka, ani zbyt twarda. Optymalna twardość zależy oczywiście od twoich preferencji i pozycji podczas snu. Koniecznie wybierz taką poduszkę, która zapewni odpowiednie podparcie dla Twojej szyi i głowy – wtedy unikniesz wszelkich dolegliwości bólowych.
  • rozmiar poduszki – rozmiar Twojej poduszki powinien być dostosowany do rozmiaru twojego łóżka i twojego ciała. Poduszka nie powinna być ani zbyt duża, ani zbyt mała. Optymalny rozmiar poduszki dla dorosłej osoby to 40×60 cm lub 50×70 cm, więc śmiało możesz wybrać właśnie taką.
  • czystość i higiena – jeśli chcesz odpowiednio zadbać o higienę swojego snu i czystość pościeli, to koniecznie zaopatrz swoją poduszkę w odpowiedni pokrowiec. To on sprawi, że Twoja poduszka będzie mogła dużo dłużej Ci służyć. Dodatkowo zachowasz odpowiednią higienę w łóżku, co również jest bardzo ważne.

Pamiętaj, że każda osoba ma indywidualne preferencje, dlatego znalezienie idealnej poduszki może wymagać trochę eksperymentowania. Ważne jest również regularne sprawdzanie stanu poduszki i ewentualna wymiana jej, gdy zaczyna tracić swoje właściwości podparcia.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024