Menu
Piany montażowe

Piany montażowe – Perfect Seal marki Bostik

Nawet samodzielnie przeprowadzane naprawy oraz wszelkie prace montażowe w domu i ogrodzie wymagają od nas stosowania profesjonalnych i wysokiej jakości produktów. Bostik Perfect Seal to linia nowoczesnych rozwiązań do szybkich prac montażowych, izolacyjnych oraz uszczelniających. Do wyboru mamy trzy innowacyjne piany montażowe – Piana Pistoletowa Niskoprężna, Piana Montażowa Niskoprężna oraz Maxi Multi Piana Pistoletowa Wysokowydajna.

Piany poliuretanowe z linii Perfect Seal to rozwiązanie wiodącego na świecie specjalisty w zakresie chemii budowlanej – firmy Bostik. Są one odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na szybkie i wyjątkowo trwałe wyroby do zastosowań montażowych, izolacyjnych oraz uszczelniających, nie tylko w obrębie stolarki okiennej i drzwiowej. Każda z trzech pian montażowych z linii Perfect Seal zapewnia trwałe i stabilne osadzenie okien, ościeżnic, bram garażowych oraz parapetów. Piany Bostik mogą być również z powodzeniem stosowanie jako izolacja cieplna dachów i stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.

– Znajdujące się w linii Bostik Perfect Seal piany poliuretanowe doskonale wypełniają pęknięcia i szczeliny w połączeniach między elementami przegród budowlanych. Nadają się także do wypełniania przepustów, bruzd dla rur oraz wszelkich przewodów instalacyjnych. Warto zaznaczyć, że piany poliuretanowe Bostik można stosować na większość podłoży bez ryzyka ich uszkodzenia – w tym na PCV, drewnie, metalu czy ceramice budowlanej. Sama aplikacja produktów jest bardzo prosta i wygodna, dlatego przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa z powodzeniem mogą po nie sięgać nawet mniej doświadczeni majsterkowicze – mówi Wiktor Loręcki z firmy Bostik.

Sposób na wszystko

Pierwszym z trzech produktów linii Bostik Perfect Seal Okna & Drzwi jest Piana Pistoletowa Niskoprężna. Produkt ten przeznaczony jest do bezpiecznego montażu okien, drzwi, parapetów oraz delikatnych profili wykonanych na bazie PCV. Dzięki gęstej, regularnej strukturze komórkowej, wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz doskonałej izolacyjności, piana sprawdza się także jako izolacja cieplna dachów i stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Co więcej, piana ta doskonale wypełnia szczeliny, przepusty oraz izoluje termicznie rury i kanały wentylacyjne.

– Piana Pistoletowa Niskoprężna Bostik Perfect Seal Okna & Drzwi idealnie sprawdzi się na podłożach wykonanych nie tylko z PVC, ale również i z drewna lub materiałów drewnopochodnych, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, kamienia, stali, metalu, EPS czy XPS. Warto jednak pamiętać, aby produktu nie stosować z PE, PP oraz PTFE – wyjaśnia ekspert firmy Bostik.

Podobnie jak piana pistoletowa, również i Bostik Perfect Seal Piana Montażowa Niskoprężna doskonale spełnia funkcje montażowe, izolacyjne oraz uszczelniające. Pianę można wykorzystać do montażu stolarki okiennej i drzwiowej, a również do wypełniania szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych lub do prześwitów i bruzd dla rur oraz przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach.

Piany montażowe

MAXImum wydajności

Ostatnią pianą poliuretanową z rodziny Perfect Seal marki Bostik jest Maxi Multi Piana Pistoletowa Wysokowydajna. Jest to niskoprężna oraz wyjątkowo wydajna piana PU charakteryzująca się kontrolowanym przyrostem, regularną strukturą komórkową oraz trwale wysokim współczynnikiem izolacyjności termicznej (niska nasiąkliwość < 0,5 kg/m2). Idealnie sprawdza się w przypadku szerokich bruzd oraz miejsc, w których potrzebna jest duża ilość uszczelniacza, gdyż z jednego opakowania uzyskać można aż 65 litrów piany poliuretanowej.

– Bostik Perfect Seal Maxi Multi Piana Pistoletowa Wysokowydajna to świetne rozwiązanie do montażu i uszczelniania nie tylko ram okien i drzwi, ale również do parapetów, bram garażowych, rolet czy schodów. Piana znajduje swoje zastosowanie na podłożach wykonanych z PVC, betonu, drewna, tynku, zaprawy, ceramiki budowlanej, kamienia, stali, lub wszelkich metali. Pamiętajmy jednak, że tak jak w przypadku wcześniejszych dwóch rozwiązań, piany nie można stosować do PE, PP oraz PTFE – mówi Wiktor Loręcki, ekspert firmy Bostik.

Profesjonale produkty montażowe to podstawa trwałości efektów prac remontowych w domu i ogrodzie. Bostik Perfect Seal to rodzina produktów do szybkich, samodzielnych napraw i prac montażowych, wśród których znajdują się trzy nowoczesne piany montażowe doskonałe nawet dla mniej doświadczonych majsterkowiczów.

Rusztowanie jezdne

5 odpowiedzi na “Piany montażowe – Perfect Seal marki Bostik”

 1. Kala pisze:

  Coraz gorsze te materiały sponsorowane

 2. Witek pisze:

  Przecierz to materiał prasowy

 3. Adam pisze:

  bardzo ciekawy tekst

 4. monter pisze:

  Pianka montażowa zazwyczaj schnie w ciągu 24 godzin, ale już po kilku minutach można zauważyć jej twardnienie. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, oto kilka praktycznych wskazówek:

  Wybierz piankę montażową o krótszym czasie schnięcia – istnieją specjalne produkty na rynku, które schną znacznie szybciej.
  Oczyść i osusz powierzchnię, na której planujesz użyć pianki.
  Zwilż podłoże – szybsze wysychanie pianki można uzyskać dzięki zwilżeniu podłoża.
  Rozgrzej piankę przed rozpoczęciem pracy – przy niskich temperaturach zaleca się rozgrzanie pianki przed rozpoczęciem pracy. Można zrobić to w ciepłym pomieszczeniu lub w wodzie – ich temperatura nie może być wyższa niż 30°C.
  Pamiętaj, że precyzyjne informacje dotyczące czasu schnięcia znajdziesz na opakowaniu lub w instrukcji obsługi produktu.

 5. michałek pisze:

  Decyzja o wyborze kleju marki Bostik czy tańszego zamiennika zależy od wielu czynników, takich jak budżet, wymagania dotyczące jakości i specyfika projektu.
  Kleje Bostik są cenione za swoją jakość i wszechstronność. Na przykład, klej Bostik H785 High Tack jest jednoskładnikowy, trwale elastyczny i superlepki, idealnie nadaje się do sklejania wszelkiego gatunku materiałów1. Jest bezpieczny dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych na chemię budowlaną.
  Opinie o klejach Bostik są zazwyczaj pozytywne. Na przykład, klej Bostik Mamut Glue otrzymał 4,96 na 5 gwiazdek na podstawie 16101 ocen, a klej Bostik Hard Plastic otrzymał 4,70 na 5 gwiazdek na podstawie 83 ocen.
  Jednakże, warto pamiętać, że tańsze zamienniki mogą również spełniać Twoje wymagania, szczególnie jeśli budżet jest ograniczony. Ważne jest, aby dokładnie przeczytać specyfikacje produktu i sprawdzić opinie innych użytkowników przed podjęciem decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

 • Polecane

  NO CONTENT

 • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024