Menu
ściana z surowej cegły

Ściana z surowej cegły – zrób ją samodzielnie!

Ściany z cegły jest od wielu lat modnym trendem w wystroju wnętrz. Tego typu aranżacja sprawdza się zarówno w salonie, jak i kuchni, przedpokoju czy na ganku domu jednorodzinnego. Jeśli chcesz zastosować takie design u siebie, nie musisz rozbijać istniejących ścian i stawiać nowych, ceglanych. Pomoże w tym elastyczny klinkier ELABRICK.

Klinkier – prosty sposób na ceglaną ścianę

Klinkiery już od wielu sezonów pomagają w aranżacji wnętrz w praktycznie dowolnym stylu. Są to tworzywa ceramiczne, cechujące się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia, Aranżacja wykonana przy ich użyciu to gwarancja długoletniego użytkowania, a ponieważ nie tracą swoich kolorów nawet pod wpływem promieni słonecznych, zawsze wyglądają świeżo.

klinkier ELABRICK

ELABRICK to pewne novum na rynku. Jest to cały system, zaprojektowany w ten sposób, aby montaż klinkieru był szybki i wymagał tylko podstawowych narzędzi. Nie jest potrzebna nawet fuga, gdyż jej rolę pełni klej montażowy. Dlatego można je montować praktycznie „z marszu”, bez czasochłonnego chodzenia po sklepach i nabywania specjalistycznych narzędzi. Dużą zaletą tego klinkieru jest jego elastyczność – można go wyginać, dzięki czemu narożniki nie będą przeszkodą. Ponadto nie wymaga impregnacji.

Jak zamontować klinkier ELABRICK na ścianie?

Jedną z zalet tego produktu jest to, że może go zamontować po prostu każdy – niezależnie od tego, czy ma jakiekolwiek doświadczenie w pracach wnętrzarskich. W dodatku podczas całego procesu nie brudzi się wokół oraz nie trzeba czyścić powierzchni samego klinkieru, jak to ma np. miejsce przy kładzeniu płytek ceramicznych. Można bez przesady powiedzieć, że wspaniały efekt osiągnie się niewielkim nakładem pracy.

klinkier ELABRICK

Co warto zauważyć na samym początku, to nieco odmienny – w porównaniu z innymi klinkierami – sposób montażu ELABRICK. Kładzenie kinkietu odbywa się od góry do dołu. Do pracy potrzebny będzie pędzelek, nożyce oraz paca ząbkowana. Można także posłużyć się poziomnicą i sznurkiem do precyzyjnego ustalenia poziomu. Niezależnie od całkowitej wielkości powierzchni, którą chcemy pokryć klinkierem, pracę dzielimy na etapy, podczas których pracujemy na obszarze nie większym, niż 1m2. Nakładamy na nią warstwę kleju o grubości nie większej, niż 2 mm.

Producent oferuje siedem wersji kolorystycznych kleju. Wybór odpowiedniej barwy jest niezwykle istotny, ponieważ – jak wspomniano – klej pełni zarazem rolę fugi i ma duży wpływ na końcowy efekt estetyczny. A co po jego nałożeniu? Po prostu przyciska się płytkę i gotowe. Podobnie jak i przy innych klinkierach, należy zadbać o solidne dociśnięcie na całej powierzchni. Potem nakłada się kolejne, dbając o to, aby zostały zachowane równe odstępy. Producent sugeruje 12-14 mm.

klinkier ELABRICK

Jeśli po drodze natrafiamy na narożniki, załomy oraz inne miejsca trudno dostępne, bez problemu można dopasować do nich płytkę. Po prostu należy odpowiednio ją uciąć, korzystając w tym celu z nożyka do tapet lub zwykłych, mocnych nożyczek. Dlatego ELABRICK można montować na ścianach w nietypowej architekturze, przy łukowatych wnękach, na kolumnach itp. Przy narożnikach nie musisz ich nawet ciąć – ponieważ da się je wyginać, możesz po prostu odpowiednio zagiąć klinkier i w ten sposób zapewnić ciągłość montażu.

Wszystko gotowe? Czas na ostatnie szlify

Gdy już cały klinkier został ułożony na ścianie, pozostaje ostatnia czynność. Potrzebny będzie do niej 12-milimetrowy pędzel płaski. Należy go namoczyć, a następnie wygładzić za jego pomocą klej znajdujący się między płytkami, co ograniczy przenikanie wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier i znacznie wpłynie na trwałość całej ściany z klinkieru.

klinkier ELABRICK

Gdzie znaleźć klinkier ELABRICK?

ELABRICK to klinkier, który pozwoli Ci w niemal magiczny sposób odmienić wnętrza. Jest niezwykle łatwy w samodzielnym montażu, a w dodatku dostępny w atrakcyjnych cenach. Możesz nabyć go we wszystkich marketach budowlanych lub bezpośrednio u producenta, holenderskiej firmy ELASTOLITH

zdjęcia – materiały producenta

3 odpowiedzi na “Ściana z surowej cegły – zrób ją samodzielnie!”

  1. Volkswagen pisze:

    To po co się pieprzyć lepiej położyć zwykłą tapetę

  2. Gość niedzielny pisze:

    Przecież to nie surowa cegła a lipa najlejka

  3. piotr pisze:

    To ani naklejka ani tapeta. Całkiem fajne rozwiązanie. Materiał jest w pełni mineralny. Ma taka miękka strukturę tylko przed przyklejeniem. Systemowy klej działa na płytkę i ją utwardza, tak że robi się jak normalna płytka. Tak to wymyślił producent . Całkiem fajne. I można to spokojnie układać we wnętrzach ale i na elewacji budynku i nic się z tym nie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024