Menu
Jak zainstalować system filtrujący Flow Comfort

Instrukcja montażu systemu filtrującego Flow Comfort

Wygodną alternatywą do dzbanków filtrujących jest system filtracji Flow Comfort, dwukrotnie oczyszczający mechanicznie wodę. W ten sposób do minimum zredukowany zostaje poziom twardości wody, chloru oraz metali wody. W efekcie otrzymujemy krystalicznie czystą i bezpieczną wodę, zdatną do picia. Umieszczenie stacji filtrującej pod zlewem jest wygodne; filtrowana woda dostarczana jest z oddzielnego kranika obok kranu kuchennego. Dzięki temu nie potrzeba żadnych dodatkowych urządzeń do filtrowania wody. W zależności od twardości wody, wkład filtrujący ma żywotność do 12 miesięcy, a o konieczności wymiany poinformuje nas odpowiedni czujnik.

Jak zainstalować system filtrujący Flow Comfort?

Jeśli w Twoim blacie lub zlewie znajduje się otwór na baterie kuchenną o wielkości 35 mm, instalacje systemu filtrującego Flow Comfort D1 Premium możesz w prosty sposób przeprowadzić samodzielnie. Wszystkie niezbędne elementy do montażu znajdują się w opakowaniu. Dodatkowo przyda klucz nastawny, nożyczki lub nożyk tapicerski, pojemnik na wodę.

Krok 1 – zamontuj baterię trójdrożną

Na spód baterii nałóż podkładkę, a następnie wkręć wężyki przyłączeniowe w odpowiednie miejsca (czerwony – woda ciepła, niebieski – woda zimna, szary – woda filtrowana). W pozostałe otwory wkręć śruby mocujące. Zmontowaną baterię włóż w otwór w blacie lub w zlewie. Od spodu wsuń na baterię podkładki księżycowe, najpierw gumową, potem stalową. Następnie dokręć do oporu nakrętki blokujące na obie śruby.

Krok 2 – zainstaluj system filtrujący Flow Comfort Premium

Zdejmij czerwoną nakrętkę z wkładu filtrującego oraz nałóż go na głowicę do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Przyciski na głowicy powinny znajdować się z przodu, miejsce na filtrze oznaczone strzałkami musi znajdować się pod literami “A B C D”. W innej pozycji zamontowanie filtra jest niemożliwe. Wybierz miejsce montażu na bocznej lub tylnej ścianie szafki pod zlewowej. Filtr może także być postawiony na płaskiej powierzchni. Zamontuj uchwyt mocujący na pomocą wkrętów, możliwe są dwie konfiguracje: przodem i bokiem. Odchyl ramię uchwytu mocującego i zapnij głowicę, wciskając ją w uchwyt.

Krok 3 – podłącz do instalacji wodnej i uruchom System Flow Comfort Premium

Do instalacji wodnej zamontuj trójnik, a elastyczny wężyk podziel na dwie części. System filtrujący podłącz do zimnej wody oraz instalacji baterii trójdrożnej za pomocą wężyków i szybkozłączy znajdujących się w głowicy. Ważne jest właściwe podłączenie wężyków, zgodnie z oznaczeniami na głowicy. Przed włączeniem wody upewnij się, że prawidłowo wykonałeś wszystkie czynności oraz dobrze użyłeś wszystkich elementów. Następnie odkręć pokrętła do wody filtrowanej na baterii oraz zaworów dopływowych wody. Przepuść wodę do momentu, aż woda będzie czysta i bez pęcherzyków powietrza (min. 2 litry wody).

Krok 4 – zbadaj twardość wody

Do naczynia nalej zimną, nieprzefiltrowaną wodę oraz zanurz pasek do badania twardości na jedną sekundę upewniając się, że wszystkie kwadraty są mokre. Strząśnij drobinki wody i poczekaj, aż kolor kwadratów się zmieni. Do odczytu wynik użyj skali wody dołączonej do instrukcji.

Krok 5 – ustaw redukcję twardości wody na filtrze

Obracając wkład filtrujący względem głowicy ustaw odpowiedni poziom twardości wody zgodnie z załączoną w instrukcji tabelą. Następnie zgodnie z instrukcją, ustaw parametry na wskaźniku wymiany wkładu filtrującego.

Szczegóły instalacji wyjaśnia to wideo: youtube.com/DAFI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024