Menu
narzędzia i akcesoria

Narzędzia i akcesoria, które każdy powinien mieć w domu.

W naszych domach często jest wiele przedmiotów, których nie potrzebujemy, ale wciąż mamy opory przed wyrzuceniem ich. Z drugiej strony niektóre narzędzia i akcesoria by się nam przydały, jednak z jakichś powodów dalej ich nie kupiliśmy. Niektórzy z nas mieszkają w blokach, więc ich potrzeby są mniejsze, ponadto nie dysponują odpowiednią przestrzenią na wszystkie przedmioty. Są jednak rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym.

Narzędzia i akcesoria, bez których ani rusz

W domu często coś się zepsuje. A to cieknący kran, a to poluzowana klamka. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką skrzynkę z narzędziami. Powinniśmy trzymać w niej przynajmniej te najbardziej podstawowe akcesoria. Na początku możemy zakupić zestaw startowy, który z czasem będziemy uzupełniali o coraz to nowe śrubokręty czy klucze. Do przydatnych rzeczy należą młotek, zestaw gwoździ, kluczy i śrubokrętów, wkrętak, kombinerki i obcęgi. Za ich pomocą naprawimy większość usterek, z którymi możemy spotkać się na co dzień.

Przyborów, które mogą okazać się przydatne jest jednak więcej. Naturalnie po sporą część z nich będziesz sięgał jedynie sporadycznie, jednak gdy już zaistnieje taka potrzeba, ucieszysz się z tego, że akurat masz potrzebne narzędzie. Taśma izolacyjna, poziomnica, zapasowy kontakt, pędzel, duże nożyce, miękka miarka czy szpachelka to rzeczy, dla których powinno znaleźć się miejsce w naszym mieszkaniu. Ponadto każdy majsterkowicz powie, że nie ma to jak wiertarko-wkrętarka. Z rzeczy naprawdę drobnych – warto zaopatrzyć się w dobrej jakości nożyczki, różne taśmy klejące, nóż do tapet czy… parę ołówków. Pamiętaj także o latarce, zapalniczce oraz kilku świecach – nigdy nie wiadomo, kiedy w okolicy zabraknie prądu.

Narzędzia i akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym

Wiele przedmiotów może zostać wykorzystana przez nas ponownie, ale do innych celów. Przykładem są między innymi szczoteczki do zębów. Zamiast je wyrzucać możemy wykorzystać je do czyszczenia niektórych powierzchni czy podeszw w obuwiu.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku starych bawełnianych koszul. Idealnie sprawdzą się one podczas remontów, gdy nie będzie nam zależało na zachowaniu czystości naszych ubrań. Warto mieć też pod ręką parę foliowych torebek, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się przydatne.

Naturalnie wiele zastosowań ma również popularne WD-40. Preparat ten możemy wykorzystać w naprawdę rozmaitych sytuacjach. Do smarowania zawiasów, usuwania zanieczyszczeń, jako pomoc w odkręcaniu śrub, czy też w celu zapobiegnięcia korozji – a to tylko niektóre z zastosowań!. Jest to jedne z tych akcesoriów, które naprawdę powinny znaleźć się w każdej szafce.

Narzędzia i akcesoria na sytuacje kryzysowe

Ostatnie elementy do akcesoria, które przydadzą się w awaryjnych sytuacjach. Tyczy się to między innymi żarówek. Te przepalają się co jakiś czas, dlatego trzymanie kilku egzemplarzy w zapasie zdaje się dobrym pomysłem. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku baterii. Do tego dobrze mieć w zanadrzu dodatkowe worki na śmieci, papierowe ręczniki, gąbki czy worki do odkurzacza. Niektóre przezorne osoby trzymają także pusty baniak z wodą. Gdy tej zabraknie, mogą pójść do rodziny lub znajomych i ją napełnić.

Innym przedmiotem, który możemy nawet mieć zawsze przy sobie, jest scyzoryk. Co lepsze egzemplarze posiadają wiele przydatnych funkcji. To nasza „mała skrzynka z narzędziami” w razie nieprzewidzianych sytuacji poza domem.

Nigdy nie wiemy, jakie narzędzia i akcesoria będą nam danego dnia potrzebne. Z tego powodu niektórzy wolą po prostu pożyczyć dany przedmiot, jeżeli ten akurat będzie im przydatny. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przede wszystkim musielibyśmy mieć osobę, która jest dobrze zaopatrzona na każdą sytuację. Ponadto czasami potrzebujemy czegoś naprawdę pilnie. Poza tym dobrze mieć świadomość tego, że jesteśmy przygotowani na ewentualne usterki.

Niektóre narzędzia i akcesoria warto kupić od razu. Kolejne możemy z czasem dokupywać. Pewnego dnia uznamy, że nareszcie jesteśmy naprawdę gotowi na dowolną sytuację w naszym mieszkaniu!

Jan Strychacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024