Menu
dobry warsztat samochodowy

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważny jest dobry warsztat samochodowy. Szczególnie jeżeli posiada on starsze auto, które raz na jakiś czas musi odwiedzić mechanika. Czym należy kierować się przy wyborze warsztatu samochodowego? Na co warto zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

Czy jakość serwisu ma znaczenie z punktu widzenia kierowcy?

Nie wszyscy kierowcy są ekspertami w dziedzinie motoryzacji. Są bowiem tacy, którzy nie mają większego pojęcia na przykład o mechanice, dlatego też muszą zdać się na pomoc innych osób, które profesjonalnie zajmują się serwisowaniem pojazdów. Dobry mechanik ma nie tylko wiedzę i doświadczenie niezbędne do usunięcia różnego rodzaju awarii, ale również dysponuje odpowiednim sprzętem, który umożliwia świadczenie usług na wysokim poziomie. W niektórych warsztatach można zobaczyć wiszące na ścianach zaświadczenia i certyfikaty. To dobry znak dla każdego kierowcy, ponieważ świadczą one o podnoszeniu kwalifikacji przez właściciela serwisu oraz jego zespół.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając warsztat samochodowy?

Wielu kierowców zastanawia się, jak wybrać dobry warsztat samochodowy. Wynika to z faktu, iż na rynku funkcjonuje wiele serwisów, które cieszą się różnego rodzaju opiniami.

Na co zatem należy zwrócić uwagę, wybierając mechanika, któremu powierzy się swój samochód? Z całą pewnością przydatna będzie poniższa lista:

  • opinia o danym serwisie – warto zapytać znajomych, czy znają warsztat, który wzbudza zainteresowanie. Dobrym źródłem wiedzy może okazać się również Internet. Na forach oraz grupach zainteresowań na portalach społecznościowych można bowiem znaleźć wiele opinii, które mogą okazać się przydatne przy podejmowaniu decyzji;
  • wizyta w warsztacie – przed oddaniem pojazdu do serwisu warto go odwiedzić, aby sprawdzić, jak wygląda organizacja pracy. Jak powiada popularne przysłowie, jaki pan, taki kram – jeżeli więc w warsztacie panuje nieporządek, oznacza to, że jego właściciel nie dba o kulturę pracy w serwisie. Trudno więc się spodziewać, że będzie on w stanie odpowiednio zająć się zepsutym samochodem;
  • proponowanie przez mechanika dobrych jakościowo części i elementów eksploatacyjnych – solidny serwisant powinien wiedzieć, że części oraz elementy eksploatacyjne cechujące się dobrą jakością mają wpływ na ogólny stan danego pojazdu. Proponowanie ich klientowi świadczy o tym, że mechanik jest faktycznie zainteresowany tym, aby kierowca oddający auto do naprawy, był usatysfakcjonowany.

Zawsze warto również zapytać o ceny podstawowych czynności serwisowych, aby móc je porównać z konkurencją. Trzeba jednak pamiętać, że podejrzanie niskie kwoty mogą świadczyć o równie niskiej jakości świadczonych usług.

Niewłaściwa obsługa serwisowa to poważne konsekwencje

Nieprawidłowe serwisowanie samochodu może rodzić poważne konsekwencje dla jego właściciela. Mechanik powinien czuwać nad poszczególnymi czynnościami, ponieważ kierowca nie zawsze musi mieć wiedzę i doświadczenie pozwalające na utrzymanie auta w dobry stanie. Dlatego też właściciel samochodu powierza go profesjonaliście.

Wszystkie części zamienne powinny być odpowiednio dobrane do danego modelu pojazdu. Stosowanie tańszych zamienników jest jak najbardziej dopuszczalne, aczkolwiek mechanik powinien o tym poinformować klienta i uzyskać jego zgodę. W przeciwnym razie ich zamontowanie byłoby zwyczajnie nieuczciwe.

Serwisanci powinni również zainteresować się wszelkiego rodzaju nieprawidłowościami w zakresie stanu technicznego pojazdu, które są w stanie dostrzec podczas jego oględzin. Co więcej, powinni o nich poinformować właściciela, aby ten mógł zdecydować się na ich usunięcie.

Paweł Stasiuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2022