Menu
marihuana medyczna

Najpopularniejsze zastosowania marihuany medycznej

Z biegiem lat lista zatwierdzonych powodów, dla których warto uzyskać zalecenie lekarskie dotyczące używania marihuany, rozrosła się w zawrotnym tempie. Niektóre z nich brzmią mało prawdopodobne, tak jak astma, ale z drugiej strony naukowcy odrobili pracę domową.

Na liście nie ma nic, co by nie pasowało. Wiele diagnoz stosowanych przez pacjentów i lekarzy jest uzasadnionych, a osoby używające marihuany odniosły wiele ulgi w jej stosowaniu.

Uzdrów swoje ciało.

Konopie indyjskie są stosowane w leczeniu skutków ubocznych i objawów najbardziej przerażających dolegliwości. Przez prawie trzy dekady medyczna marihuana była stosowana w leczeniu utraty wagi z powodu braku apetytu u pacjentów z AIDS. Federalna Agencja Leków (FDA) zatwierdziła dwa leki, dronabinol i nabilon, które zawierają THC.

Podobnie pacjenci z rakiem otrzymali dostęp, aby pomóc złagodzić nudności i wymioty spowodowane chemioterapią. Jest to bardzo ważne, ponieważ te skutki uboczne powodują u pacjentów więcej bólu i cierpienia. Naukowcy niedawno donieśli, że THC i inne kannabinoidy nawet spowalniają wzrost, aw niektórych przypadkach powodują śmierć niektórych typów komórek rakowych.

Pomaga również zmniejszyć przewlekły ból i skurcze mięśni związane ze stwardnieniem rozsianym.

Uspokój swój umysł.

Marihuana pomaga nie tylko ciału, ale także uspokaja umysł. Naukowcy wyhodowali wyspecjalizowane rośliny marihuany i produkują olej CBD do leczenia napadów padaczkowych, w tym padaczki dziecięcej. To wyniszczające zaburzenie powoduje nagłe, nawracające epizody zaburzeń czucia. Lek jest testowany w badaniach klinicznych, ale nie został jeszcze zatwierdzony przez FDA.

Lekarze zalecają używanie marihuany osobom cierpiącym na bezsenność, ponieważ nie jest ona tak uzależniająca jak inne leki, takie jak Xanax. Osoby cierpiące na uzależnienie mogą również znaleźć skutki używania konopi. W badaniu z podwójnie ślepą próbą, kontrolowanym placebo, palacze, którzy stosowali inhalator CBD, zauważyli prawie 40-procentowy spadek spożycia nikotyny.

Pacjenci cierpiący na stany lękowe często znajdują ulgę przy użyciu sativ, a marihuana zmniejsza stres i psychozę. To długa droga do zapewnienia stabilnego środowiska psychicznego dla osób cierpiących na schizofrenię i zespół stresu pourazowego.

W 1996 roku Kalifornia stała się pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę medyczną i od tego czasu kolejne 27 stanów uchwaliło przepisy zezwalające na jej używanie. Niestety, najnowsza administracja naszego kraju jest w ostrym kontraście z poprzednią, co może sprawić, że dalsze testy i deregulacja na szczeblu federalnym będą mniej prawdopodobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024