Menu
Zabawki dla kota

Jak zrobić zabawkę dla kota?

Koty –  szczególnie te niewychodzące – mogą być narażone na nudę, jeśli nie zapewnimy im rozrywki na ich poziomie. Ten niewielki, domowy drapieżnik w domu nie może rozwinąć swoich umiejętności łowieckich. Dzięki zabawkom spożytkują trochę swojej energii na coś innego, niż „dokuczanie” w domu. Nie musimy od razu kupować specjalnych zabawek. Kot bardzo szybko da radę każdej z nich. Najlepiej zrobić zabawki samemu, wykorzystując to, co mamy w domu.

Co daje zabawa z kotem?

Zabawa z kotem może być doskonałą rozrywką zarówno dla nas jak i dla futrzaka. Dzięki zabawie zorganizujemy odrobinę czasu sobie i zwierzakowi. Może być naprawdę relaksująca i to dla obydwu stron. Poza tym zadbamy o rozwój zdolności łowieckich pupila, rekompensując mu niemożność wyżycia się na zewnątrz. Warto zapewnić kotu rozrywkę także w czasie, kiedy nie ma nas w domu. Zabawki do turlania i gryzienia z pewnością umilą zwierzęciu samotny czas, kiedy jesteśmy w pracy lub mamy jakieś inne sprawy poza domem. Zabawką może stać się dosłownie wszystko. Niepotrzebne (dla nas) śmieci, kotu mogą dostarczyć wiele frajdy. Wszystko może się przydać: karton, kawałek patyka, sznurek, tasiemki, papierki po cukierkach, rolki po papierze toaletowym. Wystarczy odrobina czasu i wysiłku, żeby stworzyć nowe zabawki dla pupila.

Zabawki dla kota – jak zrobić i co będzie potrzebne?

Sposobów na urozmaicenie kotu czasu jest mnóstwo i wcale nie wymagają one dużych nakładów finansowych. Oto kilka przykładów na nowe gadżety dla naszego pupila.

Kartonowy domek. W zależności od wielkości kartonu (np. po butach lub sprzęcie AGD) można zrobić domek, do którego kot może sobie wchodzić lub taki, w którym ukryjemy zabawki i smakołyki. Koci domek poza jednym dużym otworem, przez który zwierzę wejdzie do środka, może mieć wycięte mniejsze do wrzucania do środka piłeczek, lub smakołyków. W niedużym kartonie możemy wyciąć kilka otworów takiej wielkości, aby zmieściły się w nich kocie łapki. Do środka wkładamy zabawki jak na przykład grzechoczące piłeczki, aby kot mógł turlać je w pudełku, wkładając łapy przez otwory. Z pojedynczego kartonowego arkusza też można zrobić zabawkę, wycinając w nim kilka otworów i na przemian wkładając w nie np. piórko, zachęcając w ten sposób mruczka, aby próbował je złapać.

Wędka dla kota. To zabawka, którą zwierzak może się bawić godzinami. Potrzebujemy tylko patyka (około 30 cm) i kawałka sznurka, który obwiązujemy kilkakrotnie wokół, można też go skleić, używając nietoksycznego kleju. Do drugiego końca przywiązujemy starą zabawkę (np. myszkę, która znudziła się naszemu pupilowi), albo robimy pompon z włóczki, bądź tasiemek i nowa zabawka gotowa. Mruczek na pewno się ucieszy.

Szeleszczące, błyszczące papierki po cukierkach też mogą się przydać. Z takich papierków z łatwością zrobimy piłeczkę, którą kot będzie bawił się podczas naszej nieobecności. Papierki można obszyć materiałem i nowa piłka gotowa. W ten sam sposób można zrobić zabawkę z niepotrzebnej skarpetki, do której włożymy zwinięte w kulkę papierki i zawiązujemy na końcu. Kot może bawić się swoją szeleszczącą zabawką godzinami.

Kolejna praktyczna rzecz, doskonała do wykorzystania przy tworzeniu nowych gadżetów do zabawy, to rolka po papierze toaletowym. Można zrobić z niej piłkę. W tym celu tniemy rolkę na paski (około 1 cm grubości). Pierścienie wkładamy jeden w drugi, aż otrzymamy zabawkę wyglądającą jak ażurowa piłeczka. Należy oczywiście pierścienie skleić, najlepiej na gorąco. Z rolki po papierze można zrobić zabawkę ze smakołykami w środku. W tym celu trzeba zagiąć i zabezpieczyć jej boki. W rolce wycinamy otwory, a do środka wsypujemy smakołyki. Kot turlając rolkę, zyska smakołyki, które będą wysypywać się z otworów (nie mogą być za duże, bo inaczej zabawa szybko się zakończy). Dodatkowo zabawka będzie szeleścić, co też zwiększy jej atrakcyjność.

To tylko kilka przykładów jak można wykorzystać rzeczy niepotrzebne dla nas, tworząc zabawkę, która zachwyci naszego kota. W kilka minut stworzymy coś nowego i zupełnie wyjątkowego, co z pewnością sprawi zwierzakowi wiele radości.

Jedna odpowiedź do “Jak zrobić zabawkę dla kota?”

  1. Koci świat pisze:

    Mój kot by to rozp.. w 3 minuty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2022