Menu

Co oznacza DIN7979? Kiedy i dla jakich elementów stosujemy to oznaczenie?

Warto zacząć od tego, co oznacza skrót DIN. To skrót pochodzący od niemieckiej nazwy Deutsches Institut für Normung.

Normy DIN – co to jest?

To normy, które dotyczą jakości, wytrzymałości i zastosowanie poszczególnych produktów, w tym m.in. śrub, nakrętek i innych elementów złącznych.

Co więcej, normy te nie określają standardy danych produktów nie tylko w Niemczech, ale też w pozostałych europejskich krajach, w tym też w Polsce. Oczywiście w każdym kraju nomenklatura może się różnić. Tak też jest w Polsce, gdzie normy DIN podciągnięte są pod polskie normy, określane skrótem PN. Warto też wspomnieć o normach ISO, czyli ogólnoświatowych normach.

Czy wiesz, że każda norma DIN ulega weryfikacji w ciągu pięciu lat.? Dlaczego to tak istotne? Jest to Przede wszystkim ze względu na ich aktualność i możliwość dostosowania do poszczególnych wymogów, projektów i konstrukcji. Niekiedy też można spotkać się z sytuacją, że niektóre normy zostają bezpowrotnie wycofywane, co jeszcze szczególnie istotne, jeśli dotyczą (a przecież dotyczą) wielu sektorów i branż.

Czego dotyczy norma DIN7979?

Norma DIN7979 odnosi się kołków walcowych hartowanych z gwintem wewnętrznym. Są one dostępne m.in. w ofercie firmy ELGO. Wykonane ze stali mają za zadanie nie ustalić położenie poszczególnych elementów, ale też umożliwić przymocowanie do nich innych części za pomocą wkrętów o średnicy od M2 do M20.

Dlaczego warto wybrać firmę Elgo?

Wybór firmy ELGO jako dostawcy elementów złącznych, takich jak śruby i nakrętki, może być korzystny z kilku powodów:

  1. Specjalizacja i Doświadczenie: ELGO specjalizuje się w produkcji elementów złącznych od 2007 roku, co zapewnia im bogate doświadczenie w tej branży.
  2. Szeroki Asortyment: Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym śruby, nakrętki, podkładki, a także specjalne wyroby wykonane na zamówienie.
  3. Indywidualne Dostosowanie: ELGO jest w stanie dostosować swoje produkty do specyficznych wymagań klientów, co obejmuje modyfikacje techniczne i wykonanie na specjalne zamówienie.
  4. Jakość i Zgodność ze Standardami: Produkty ELGO są zgodne z międzynarodowymi standardami jakości, takimi jak DIN, EN, PN, i ISO, co zapewnia ich wysoką jakość.
  5. Uniwersalność Zastosowania: Elementy złączne ELGO znajdują zastosowanie w różnych branżach, co świadczy o ich uniwersalności.
  6. Usługi Dodatkowe: Firma oferuje różnorodne usługi dodatkowe, takie jak obróbka czy cynkowanie, zwiększające trwałość  produktów​

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024