Menu
Lokalizator dziecka

Lokalizator dziecka – jaki kupić?

Przy zakupie lokalizatora dziecka najważniejszą kwestią, jaka powinna nas zainteresować, jest dokładność lokalizacji. Nie jest to jednak jedyny parametr, który przesądza o zakupie. Obecnie takie urządzenia są integralnym elementem smartwatchów dla dzieci, które mają znacznie szerszą funkcjonalność.

Dokładna, wszechstronna lokalizacja

Najważniejsze przy zakupie lokalizatora dla dziecka jest to, by był on niezawodny, co należy rozumieć jako podawanie dokładnej, aktualnej lokalizacji pociechy na żądanie. Najczęściej takie urządzenia bazują na sygnale satelitarnym z systemu GPS. Rzeczywiście, jest on bardzo dokładny i może podawać lokalizację dziecka z precyzją do 1 metra, ale tylko na otwartej przestrzeni.

Jeśli dziecko będzie w bloku wielorodzinnym, w sklepie, w szkole czy w innym, zamkniętym miejscu, to sygnał GPS traci na swojej dokładności przy lokalizowaniu użytkownika. Dlatego dobrze by było, aby kupowany lokalizator dla dziecka korzystał i z innych systemów lokalizacyjnych, np. z sygnału Wi-Fi i z sygnałów operatorów komórkowych, jak w przypadku urządzenia dla dzieci Calmean. Wtedy nawet wtedy, gdy dziecko będzie w galerii handlowej, lokalizator na życzenie rodzica będzie mógł wskazać jego aktualne położenie.

Ustanawianie stref bezpiecznych i alerty dla rodziców

Z dokładną lokalizacją wiąże się ciekawa opcja, jaką posiadaną niektóre lokalizatory dla najmłodszych. Chodzi tu o ustanawianie stref bezpiecznych w aplikacji obsługującej sprzęt. To strefy, w których powinno przebywać dziecko w danych godzinach, np. w szkole, na podwórku przed domem czy na boisku piłkarskim. Jeśli dziecko wyjdzie poza ustalony obszar, lokalizator natychmiast wyśle stosowny alert do rodzica, a ten będzie mógł szybko zareagować.

Sygnał SOS z lokalizacją

Jeśli stanie się coś nieprzewidzianego, ktoś lub samo dziecko będzie potrzebować pomocy, przydatny będzie przycisk SOS, w który może być wyposażony lokalizator. Po jego wciśnięciu urządzenie wyśle dokładne dane lokalizacyjne wraz z alertem bezpieczeństwa, a rodzic będzie miał szansę dotrzeć w możliwie jak najkrótszym czasie do swojej pociechy.

Funkcje telefoniczne

Przy zakupie lokalizatora można sprawdzić, czy spełnia on funkcję telefonu komórkowego, tj. czy ma opcję wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Dobrze by było, aby producent dodawał do niego kartę SIM.

Dobra bateria

Bateria o dużej pojemności jest gwarancją tego, że w kluczowym momencie lokalizator dziecka zadziała i wyśle sygnał lokalizacyjny. Najlepiej by było, aby bateria urządzenia działała na jednym ładowaniu co najmniej kilka dni.

Solidne wykonanie

Na koniec powinniśmy sprawdzić przy zakupie lokalizatora dla dziecka, czy jest to urządzenie starannie wykonane, które nie zepsuje się przy pierwszym lepszym uderzeniu w ścianę czy o biurko. Najlepiej też, by lokalizator miał wodoodporną obudowę. Dziecko nawet w deszczu czy przy myciu rąk nie zepsuje swojego urządzenia umieszczonego na nadgarstku czy przypiętego do tornistra.

Taki sprzęt warto wybrać na podstawie rankingu smartwatchy dla dzieci: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dzieci-ranking/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024