Menu
samochód przed burzą

Jak zabezpieczyć samochód przed burzą?

Lato to czas nie tylko upałów, ale i gwałtownych burz. Grzmotom i błyskawicom towarzyszą często silne opady deszczu, a niekiedy również gradu. Tego rodzaju zjawiska potrafią wyrządzić wiele szkód. Grad może bowiem uszkodzić lakier zaparkowanego pod gołym niebem samochodu. Jak zatem można zabezpieczyć swój pojazd przed burzą?

Burza może być groźna dla samochodu

Nie trzeba być specjalistą z zakresu meteorologii, żeby wiedzieć, że burze bywają niekiedy bardzo groźne. Na szczęście prognozy pogody ostrzegają przed tego rodzaju zjawiskami atmosferycznymi. Najlepiej jest oczywiście posiadać własny garaż, jednakże w praktyce różnie z tym bywa. Jeżeli ktoś nim nie dysponuje, wówczas można zatrzymać auto na parkingu podziemnym, jeżeli taki znajduje się w pobliżu. Najważniejsze, aby schować samochód pod dachem, ponieważ grad wielkości piłeczek do tenisa stołowego może być naprawdę niebezpieczny.

Przykrycie samochodu

Niektórzy kierowcy, którzy nie mogą schować samochodu do garażu, decydują się zabezpieczyć go poprzez przykrycie. W tym celu przydatny może okazać się na przykład stary koc albo materac. W Internecie można nawet znaleźć specjalne pokrowce, które służą do zabezpieczenia karoserii pojazdu. Ich podstawową zaletą jest to, że posiadają one specjalne paski do zamocowania.


Auto potrzebuje nowego właściciela? Jest w kiepskim stanie? Nie szkodzi! Czekamy na Ciebie w skupie aut w Szubinie – https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/


Burza w czasie jazdy

Może się zdarzyć również tak, że burza zastanie kierowcę w czasie podróży. Jeżeli jest ona naprawdę silna, warto poszukać bezpiecznego miejsca, w którym można by się zatrzymać. Powinno być ono wolne od wysokich drzew. W razie uderzenia pioruna, któreś z nich mogłoby się przewrócić na samochód. Najlepszym miejscem byłby oczywiście podziemny parking, jednakże nie zawsze można go spotkać w trasie. Nie należy zatrzymywać samochodu na poboczu i stawiać za nim trójkąta ostrzegawczego. W warunkach ograniczonej widoczności jest to zachowanie wyjątkowo niebezpieczne. Nie należy także opuszczać samochodu. W czasie burzy jest on bowiem miejscem zapewniającym bezpieczeństwo, aczkolwiek warto jest trzymać ręce z daleka od przedmiotów wykonanych z metalu, który jest przewodnikiem prądu elektrycznego.

Również parkowanie w zagłębieniach terenu może okazać się niebezpieczne. W takich miejscach zbiera się bowiem woda, która spływa z miejsc położonych wyżej. Jej poziom podnosi się bardzo szybko, przez co może się dostać do wnętrza pojazdu. Zalanie samochodu może skutkować  uszkodzeniem silnika i jego unieruchomieniem.

Należy również zwrócić uwagę, że ulewny deszcz może mocno ograniczyć widoczność. Jest to szczególnie niebezpieczne nie tylko dla kierowcy, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto woda zalegająca na jezdni sprawia, że staje się ona śliska. Z tych względów warto więc zredukować prędkość, a wszelkie manewry, szczególnie hamowania, wykonywać niezwykle ostrożnie.

Uderzenie pioruna w samochód – czy jest się czego bać?

Podróż samochodem z zamkniętym nadwoziem jest zasadniczo bezpieczna dla kierowcy i jego pasażerów. Karoseria zachowuje się w przypadku uderzenia pioruna niczym klatka Faradaya. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę, że niektóre samochody posiadają we wnętrzu metalowe elementy, które stykają się z karoserią. W takim przypadku uderzenie może grozić porażeniem prądem.

 

Jedna odpowiedź do “Jak zabezpieczyć samochód przed burzą?”

  1. Anonim pisze:

    Kupić sobie garaż lub ubezpieczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2021