Gdzie ukryć pieniądze i kosztowności w domu — wybór popularnych skrytek
W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest udzielić sensownej odpowiedzi, dlaczego ktoś miałby chować pieniądze w domu – prawie cały świat przestawił się na płatności bezgotówkowe, a drzwi z kontrolą dostępu chronią nasze mieszkania tak, że kosztowności mogą być dumnie wyłożone w najbardziej widocznym miejscu. A jednak tradycja chowania pensji do koperty, koperty do skarpety, a skarpety do zamrażarki lub pod łóżko jest głęboko zakorzeniona w naszej mentalności. Zebraliśmy kilka pomysłów na to, co chcesz ukryć. Wybieraj – najlepsza kryjówka w mieszkaniu, w domu na wsi lub na posesji.
Pieniądze w sejfie — zalety i wady
Odpowiadając na pytanie, gdzie ukryć pieniądze w domu, pierwszą rzeczą, o której większość z nas myśli, jest sejf. Po co zresztą własnoręcznie tworzyć zmyślną kryjówkę w mieszkaniu, skoro jej bezpieczeństwo jest wątpliwe, a istnieją gotowe, na pierwszy rzut oka doskonałe sejfy. Okazuje się, że nie jest to takie proste – a z sejfem czasem ryzykuje się bardziej niż z domową skrytką.
Jedną rzeczą jest zamontowanie sejfu w ścianie lub podłodze podczas remontu. Kolejną rzeczą jest mały sejf biurowy, który zazwyczaj nie jest dobrze zamocowany, co ułatwia włamywaczom wyniesienie go z mieszkania i spokojne złamanie kodu. Dobre przebranie sprawia, że sejf jest bezpieczniejszy. Na przykład we wnęce za lustrem lub obrazem, pod warunkiem, że dekoracja wygląda na ścianie organicznie i nie zdradza swoich sekretów za pomocą oczywistych zawiasów.
Piwnica
Innym pomysłem dla osób, które dopiero remontują swoje mieszkanie, jest płytka piwnica, zwłaszcza że ze względu na komunikację często trzeba podnosić poziom podłogi. Aby bezpiecznie ukryć pieniądze i kosztowności, można zaopatrzyć się w pokrywę z kluczem, a na wierzchu postawić komodę. Jeśli potrzebny jest łatwy dostęp, odpowiednia jest podłoga modułowa lub małe podium.
Wykończenie z tajemnicą
Panele ścienne, podobnie jak podesty, sprawiają, że przedmioty codziennego użytku łatwiej ukryć przed wzrokiem. Sensowne jest to, że za uchylnym elementem wykończeniowym można ukryć nie tylko telewizor, ale także wszelkie przedmioty, których nie chcemy wystawiać na widok publiczny. Niezależnie od tego, czy jest to skrzynka elektryczna, czy sejf na biżuterię.
Skrzynka w kanale
Inną dobrą kryjówką jest kanał wentylacyjny. Nie jest to najbezpieczniejsza kryjówka i może być konieczne zaklejenie kosztowności wewnątrz mocną taśmą klejącą. Bardziej skomplikowane jest ukrycie pieniędzy w metalowej kasetce i zabezpieczenie jej dobrymi magnesami. Ważna uwaga: Twój skarb nie powinien być duży, w przeciwnym razie korzyści z samego kanału będą zerowe.
Rury, które prowadzą donikąd
Schowki w mieszkaniu w najbardziej nieoczekiwanych miejscach stanowią niezawodną ochronę dla cennych przedmiotów. Kto by pomyślał, żeby szukać pieniędzy w domowych instalacjach? Weź kawałek rury podobnej do tej, którą masz w łazience, i zainstaluj ją równolegle do obecnej. W takim schowku nie zmieścisz dużego skarbu, ale zakręcone banknoty już całkiem.
Pod stołem
Dobrym środkiem tymczasowym jest płaski schowek pod stołem. Na przykład, aby ukryć pudełko z prezentami bez ryzyka, że członkowie rodziny się na nie natkną. Zapakuj skarb do worka i ostrożnie przyklej go do tylnej części blatu. Najlepiej na środku, aby nikt przypadkowo nie uderzył kolanami o skrzynię. Najbezpieczniejsze stoły w mieszkaniu to te z niskimi krawędziami bocznymi (obrzeżami) lub pod obrusem. Jeśli jednak w domu są małe dzieci, prawdopodobnie szybko zostaniesz odtajniony.
Autor Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami www.sejfexpert.pl oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych. |
Dodaj komentarz