Menu
Oświetleniowe urządzenia Smart

Oświetleniowe urządzenia Smart – co warto kupić i jak to wszystko działa?

Nie ma co ukrywać, że światło w domu jest konieczne do normalnego funkcjonowania. Dawniej nasi przodkowie w godzinach wieczornych palili świeczki i to one były jedynym źródłem tej energii. Dzisiaj jednak wszystko jest już rozwinięte do takiego stopnia, że w każdym pomieszczeniu musi znajdować się przynajmniej jedna lampa.

Oświetlenie tworzymy już nie tylko podstawowe, ale również i dekoracyjne. Lampy i halogeny wywieszamy w ogrodach, aby nawet nocną porą te prezentowały się dobrze. Nauczyliśmy się tworzyć klimat w mieszkaniu właśnie za pomocą światła i coraz bardziej staramy się to rozwijać. Doszliśmy już do etapu, w którym pojawia się inteligentne oświetlenie sterowane przy pomocy naszych telefonów. Niektórzy jednak nie są do niego bardzo przekonani. Czy mają jednak do tego powód?

Inteligentne oświetlenie – co ze sobą niesie?

Trzeba zaznaczyć, że lampy mogące połączyć się z siecią wifi świecą tak samo, jak te bez tego typu możliwości. Oznacza to, że można zaświecić je i zgasić w dowolnym momencie zarówno z punktu wyłącznika naściennego, jak i tego w telefonie. Nie ma zatem powodów do obaw. Dużym plusem tego typu urządzeń jest możliwość sterowania nimi z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym warunkiem do tego jest posiadanie obecnie internetu w smartfonie.

Dużą zaletą stosowania inteligentnych urządzeń świecących jest dowolność niemal w każdym aspekcie. Mając przykładowo kilka lub kilkanaście żarówek czy lamp, możemy grupować je na różne sposoby i uruchamiać poszczególne jednym kliknięciem. Ponadto, w żarówkach typu smart możemy regulować i dostosowywać barwę światła względem pory dnia lub po prostu naszych, indywidualnych potrzeb.

Oświetleniowe urządzenia Smart

Co przyda się do zainstalowania inteligentnego oświetlenia?

Trzeba zaznaczyć, że do zwykłych lamp z kloszami również można wmontować inteligentne żarówki. Mogą się one znaleźć również w oprawkach podtynkowych, na szynoprzewodach, czy w postaci plafonów i paneli LED. Każdą żarówkę należy indywidualnie połączyć z siecią oraz zainstalować w aplikacji. To umożliwi łatwe sterowanie i brak gubienia się w tym, która żarówka w aplikacji odpowiada tej w rzeczywistości.

Aby jednak móc spokojnie sterować tymi urządzeniami, warto jest zaopatrzyć się we włącznik światła smart. Nie jest on wymagany, jednak jego dwustrefowość dba o wyłączenie zasilania nie tylko żarówki, ale i całego prądu do niej zmierzającego. Włącznik światła montujemy w miejsce zwykłego włącznika naściennego i montujemy do sieci. Możemy oczywiście sterować nim również z pozycji ściany, a nie tylko telefonu.

Czy inteligentne oświetlenie to recepta na zapominanie?

Nie można od razu przesadzać i mówić, że dzięki tej metodzie przestaniemy zapominać. Chodzi tutaj bardziej o zlikwidowanie już stworzonego przez nas błędu. Skoro zapomnieliśmy o zgaszeniu światła za pomocą włącznika wychodząc do pracy, to możemy zrobić to już w niej będąc z poziomu telefonu.

Podobnie działa sytuacja z gniazdkami, gdzie sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i niebezpieczna. Zostawiając przykładowe żelazko włączone i wychodząc z domu, przy pomocy inteligentnego gniazdka możemy w każdej chwili wyłączyć zasilanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT

  • Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved VipMajster.pl 2024